Renatas – tikras verslumo mentorystės turnyrų simbolis. Jis ne tik aktyviai lankė susitikimus su verslininkai, sėmėsi iš jų patierties, bet ir buvo vienas iš viso jaunimo verslumo ugdymo projekto organizatorių. Su Renatu kalbėjosi “Verslo akademijos” organizacinės grupės narė Lika. Pateikiame Jums šio pokalbio apie projektą, verslą, verslininkus, socialinę atsakomybę ir dar daugelį kitų svarbių dalykų, santrauką.
– Renatai, prisidėjote prie jaunimo verslumo skatinimo projekto pernai, kokią svarbiausią naudą šis projektas duoda jo dalyviams?
Visų pirma, reiktų pradėti nuo to, jog tai nėra eilinis projektas, skirtas verslininkams, norintiems kažką papasakoti, ir jauniems žmonėms, norintiems to kažko paklausyti. Mentorystė, kuri yra šio projekto kertinis akmuo, kaip patirties perdavimo būdas sparčiai populiarėja, o užsienyje jis taikomas jau daugelį metų. Lietuvoje situacija kitokia. Todėl šis projektas – tai inovatyvaus mokymosi metodo taikymas praktikoje. Su realiais pavyzdžiais, realiomis situacijomis, į kurias patenka jaunieji verslininkai žengiantys pirmuosius žingsnius “nepažįstamoje planetoje”. Tai ir yra didžiausia projekto nauda. Jaunam žmogui suteikiama informacija, kuri padeda jam žengti pirmyn ir vystyti savo verslą.
– Ar nustebino su jaunimu bendravusių verslininkų mintys, žinios bei noras dalintis jomis?
Tikrai taip. Vertėtų pažymėti, jog verslininkų noras ir entuziazmas dažnai pralenkdavo projekto dalyvių norą ir motyvaciją pasiimti iš projekto tiek, kiek jis gali suteikti. Toks šansas pasitaiko ne dažnai, o verslininkai yra užsiėmę žmonės, todėl susitikimai, kurių metų vykdavo gerosios praktikos perdavimas, yra neįkainojami.
– Ar po vykusio projekto kažkas pasikeitė tavo gyvenime? Gal ėmeisi naujos veiklos, verslo, o gal tapai kitų naujų idėjų iniciatoriumi?
Tiek darbas “Verslo iniciatyvoje”, tiek projekto “Jaunimo verslumo skatinimas gerąja praktika” koordinavimas padėjo pamatus pirmiesiems savarankiškiems žingsniams verslo pasaulyje. Atsirado pažintys, bendrus interesus turinčių žmonių ratas. To pasekoje įsteigiau savo įmonę. Nors lūkesčiai ir buvo didesni, o verslo idėja iki galo nepamatuota, tačiau pradžia padaryta ir žinau, kad tai ne pirma ir ne paskutinė mano įmonė.
– Ar jaunimo verslumo projektas patenkina asmenybės augimo poreikius?
Kiekviena asmenybė turi savo asmeninius poreikius, todėl bet kuris projektas negalėtų patenkinti visų dalyvių poreikių. Nepaisant to, tie jauni žmonės, kurie į šį projektą ateis norėdami įsteigti savo įmonę ir numatyti jos pirmuosius žingsnius rinkoje, neliks nusivylę. O ar visi jų poreikiai bus patenkinti, dar priklausys ir nuo jų pačių noro ir pastangų. To ir norėčiau palinkėti visiems projekto dalyviams, organizatoriams ir socialiai atsakingiems verslininkams, sutikusiems tapti jaunimo “guru”.