Lapkričio 21-osios vakarą įvyko ketvirtasis Moksleivių verslumo turnyro etapas, kuriame varžėsi stipriausios komandos. Po atkaklių debatų, kuriuose konkuravo paskutiniosios iki turnyro pabaigos išlikusios komandos, išaiškėjo patys geriausieji bei  kelionės į Briuselį ir kitų puikių prizų laimėtojai.

Debatai – paskutinioji ir finalinė kelių etapų turnyro dalis. Komandos į šį turą jau atsinešė ankstesnėse rungtyse sukauptus taškus. Nors puikūs pasirodymai ankstesniuose etapuose (kiekviena iš finale pasirodžiusių komandų buvo laimėjusi po vieną atskirą turą) pakako atsiplėšti nuo likusių konkurentų, tarpusavio pranašumui įrodyti teko sulaukti paskutiniosios rungties: prieš ją visų komandų šansai buvo pakankamai panašūs.

Finaliniame etape moksleivių komandos dalyvavo debatuose, kuriuose varžėsi rodydami savo oratorinius gebėjimus, argumentavimo ir teiginių pagrindimo įgūdžius. Debatuose ietys buvo laužomos bandant patvirtinti arba paneigti šiuos teiginius:

  • Įmonė gali sėkmingai veikti tik slėpdama bent dalį mokesčių;
  • Verslo partneriai tikrais draugais būti negali;
  • Gerų rezultatų versle galima pasiekti tik nesilaikant moralinių vertybių.
Kiekviena komanda stengėsi kuo įvairiau perteikti savo poziciją, nevengė remti asmenine patirtimi, debatavo emocingai ir aistringai. Kol moksleiviai debatų metu stengėsi argumentuotai įrodyti savo poziciją, akademijos vertinimo komanda europarlamentarės Laimos Andrikienės atstovu Kauno regione priešaky vertino komandų argumentų svarumą, pateikimą, bendrą komandos elgesį debatų metu bei komandos narių gebėjimą kontroliuoti pasisakymo laiką.
Nors kova buvo atkakli, apibendrinti rezultatai nepakeitė po trečiojo turo nusistovėjusių pozicijų, todėl pergale ir Laimos Andrikienės įsteigta pažintine kelione į Europos Parlamentą galėjo džiaugtis bent minimalią persvarą viso turnyro metu išlaikiusi “Staskos fan klubas” komanda, susiformavusi iš Kauno “Saulės” gimnazijos moksleivių. Nenuskriaustos liko ir antrąją ir trečiąją vietą užėmusios “Business ladies”  ir “Fast & Furious Businessmen” komandos – joms atiteko akademijos partnerių leidyklų „Šviesa“ ir „Alma Littera“ įsteigti prizai – knygos. Beje, antroje vietoje likusios “verslininkės” nepraleido nei vieno etapo ir įsiliejo į visas turnyro veiklas, nepaisant to, kad kiekvieną kartą turėdavo atvykti iš Birštono.
Atkaklumo, veržlumo ir kūrybiškumo nestokojusios komandos džiugino turnyro organizatorius savo užduočių sprendimais, idėjomis ir užsispyrimu. Linkime visiems dalyviams toliau sėkmingai žygiuoti į verslo pasaulį ir dar daugiau išmokti atrasti ir pažinti!
Dėkojame “Verslo akademija” rėmėjams: Kauno miesto savivaldybei, Kauno kolegijai, “Docinta”, “Konsultus”, “Alma littera”, “Biuroo”, “Šviesa”, “ETIBaltus”, “EKT” bei  informaciniams partneriams: “15 min”, “Kauno autobusai”, “Savas”, “Investuok”, “ExtraFm”, “DCDecaux”, “Kauno žinios”, “Grantas.lt”.